PL logo EN
Szukaj |
Konkurs
Wyniki konkursu 8 IN OUT FESTIWALU 2014!
Jury w składzie: Michał Chaciński,  Mark-Paul Mayer i Łukasz Skąpski zdecydowało o przyznaniu następujących nagród i honorowych wyróżnień:
 
1. Kamen Kolarov (Bułgaria), Learning to Talk, 2013
Nagroda w wysokości 8000 PLN ufundowana przez Narodowy Instytut Audiowizualny.
 

2. Urszula Pieregończuk (Polska), Robert, May, Rebeka, 2013
Nagroda w wysokości 5000 PLN ufundowana przez Marszałka Województwa Pomorskiego, Mieczysława Struka.
 

Honorowe wyróżnienia:

1. Joanna John (Polska), Mrowisko, 2014
 

2. Michalina Mistrzak (Polska), Droga do gwiazd, 2013

  

3. Dominika Kucner, Krzysztof Maślejak (Polska), Fotografie: Brak, 2013
 

Gratulujemy wszystkim uczestnikom konkursu!
 
 
 
 
 
W tym roku zapraszamy do wzięcia udziału w konkursie na najlepsze: Animacje/Dokumenty/Etiudy filmowe/ Eksperymenty/Krótkie formy wideo na temat BIO_GRAFIE.

Interesują nas nie tylko biografie czy paralelne biografie znanych i mniej znanych ale ważnych dla poszczególnych artystów ludzi, czy autobiografie ale również chcielibyśmy podczas festiwalu przeanalizować biografie zwierząt, roślin, przedmiotów, miast, miejsc. W tytule świadomie rozdzieliliśmy dwa człony słowa wywodzącego się z greki bíos – życie i gráphō – pisze bo tytułem chcieliśmy zasygnalizować nasz kolejny obszar zainteresowania czyli jak się pisze/kręci biografie, jak artyści wizualni i filmowi rozpoczynają swoją pracę, jak wygląda proces tworzenia biografii, wybory momentów istotnych do stworzenia narracji i jak się kreuje wspomnienie, historie a co wyrzucane jest poza nawias w zapomnienie.

Konkurs jest dwuetapowy, a jury I etapu konkursu do 10 kwietnia 2014 wybierze 25 artystów, których prace zostaną zakwalifikowane do II etapu konkursu a tym samym pokazane podczas przeglądów i wystaw w CSW Łaźnia. Artyści zostaną zaproszeni na Festiwal do Gdańska. Jurorami, którzy zdecydują o przyznaniu nagród ufundowanych przez Marszałka Województwa Pomorskiego Mieczysława Struka i Narodowy Instytut Audiowizualny są Michał Chaciński, Mark-Paul Mayer i Łukasz Skąpski.
 
 
Nagrody:
I nagroda w wysokości 8 000 PLN ufundowana przez Narodowy Instytut Audiowizualny
II nagroda w wysokości 5 000 PLN ufundowana przez Marszałka Województwa Pomorskiego Mieczysław Struka
Oprócz nagród przyznane zostaną również wyróżnienia honorowe. Najlepsze prace wideo zostaną umieszczone w NINATECE na stronie Narodowego Instytutu Audiowizualnego (www.ninateka.pl) oraz znajdą się na płycie DVD.

Konkurs jest skierowany do pełnoletnich artystów wizualnych i filmowych.
Czas trwania: powyżej 1 minuty , maksymalnie do 20 minut.
Rok produkcji: praca powinna być nie starsza niż 3 lata.

Termin nadsyłania zgłoszeń wraz z czytelnie wypełnionymi załącznikami upływa 30 marca 2014. Zapraszamy do wzięcia udziału!

Regulamin i wymagane załączniki do pobrania:
 
 
 
 
 
 
Następna edycja za:
-2543 dni
Filmy konkursowe
Festival in out in news